Esma’nın İnsan Üzerindeki Etkileri

MERHAMET

Hatice Fahrunnisa KAYKI

ISBN: 978-605-7660-23-7

Kategori: Araştırma

Satın alabileceğiniz siteler:

Menfaatçi duygular üzerine oturmuş bir modern yaşam felsefesi egemen günümüzde. Çekine çekine izlediğimiz haber programlarından şahit olduğumuz onca olaydan, bu felsefenin insan ruhuyla uyuşmadığını açıkça görüyoruz.
Oysa, karıncayı bile incitmekten çekinen bir geleneğin evladı olan bizlerin, merhamet üzerine bina edilmiş bir yaşam modeline ihtiyacımız vardı. Bu da ancak Esma’ül Hüsna’nın yaşamımıza yeniden girmesiyle, İlahî isimler çerçevesinde gelişmiş etkili ve evrensel bir kişilik portresinin oluşumuyla mümkün olacaktı.
Peki geç mi kaldık? Hayır!
Uzun yıllardır Emsa’ül Hüsna konusunda araştırmalar yapan Hatice Fahrunnisa Kaykı, bu çalışmasında “merhamet”i merkeze koyarak günümüz insanını ele aldı. “Allah’ın ahlakı ile ahlaklanmanın” temel modelini oluşturan Esma’ül Hüsna’yı farklı boyutlarda tanıtarak bu isimlerin bireysel ve toplumsal gelişimimizi nasıl etkilediğini irdeledi.
Bu kitap, kırılgan ve hassas bir dönemin evladı olan bizlerin, sadece çevremize olan merhametini değil, öz şefkatini de ortaya çıkaracak ve manevi gelişimimize büyük katkı sağlayacaktır.

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786057660237

Ebatları: 13,5x21

Sayfa Sayısı: 248

Baskı Tarihi: Kasım 2019

Kapak Türü: Karton Kapak

Kağıt Türü: Kitap Kağıdı

Yazarın Eserleri

MERHAMET