Web Adresi:

e-Posta Adresi:

Sosyal Medya Hesapları:
www.instagram.com/dryavuzselvi/ | twitter.com/dryavuzselvi

Prof. Dr. Yavuz SELVİ


1974 yılında Konya’da doğdu. 1999’da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak ‘doktor’ unvanını aldı. Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Yavuz Selvi, özellikle uyku bozuklukları, psikoterapi yaklaşımları, duygudurum bozuklukları, şizofreni ve obsesif kompülsif bozukluk konularında alanında önemli isimlerden eğitim aldı. 2004 yılında ‘psikiyatri uzmanı’ oldu ve 8 yıl boyunca üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde çalıştı. 2012 yılında girmiş olduğu sınavı başarıyla geçerek doçentlik ve 2017 yılında da profesörlük unvanını aldı.
Prof. Dr. Yavuz Selvi halen Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Uyku bozuklukları, biyolojik ritim, sosyal ritim, kronobiyoloji ve duygudurum bozuklukları arasındaki ilişkileri araştıran çalışmalar yapmaktadır.
Prof. Dr. Yavuz Selvi’nin uluslararası ve ulusal indeksli önemli dergilerde yayımlanmış 100’den fazla makalesi, kitap bölümleri ve bu alanda ödülleri mevcuttur.
Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sağlıklı uyku, uyku bozuklukları, biyolojik ritim, rüyalar ve duygudurum bozuklukları konularında konuşmalar yapmaktadır.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığının yanı sıra Türkiye Psikiyatri Derneği Konya Şube Başkanlığı, Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sinirbilim Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Uluslararası Sleep and Hypnosis Dergisi Vekil Editörlüğü ve pek çok bilimsel kongre ve derginin bilimsel danışma kurullarında görev yapmaktadır.
Prof. Dr. Yavuz Selvi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yayınlanmış Eserleri

UYKU
SOSYAL JETLAG

Yazarın Eserleri

ÇOCUKLAR İÇİN UYKU ATLASI
UYKU