Gençler İçin Peygamberler Tarihi

Cüneyd Suavi

ISBN: 978-605-7660-25-1

Kategori: Gençlik

Türü: Araştırma/İnceleme

G. Yayın Yönetmeni: Selahattin Arslan

Satın alabileceğiniz siteler:

Yarattığı canlıların bütün ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan, insan olsun, hayvan olsun, hepsini bir nazlı çocuk gibi besleyen Allah, böylelikle kullarını ne kadar sevdiğini açıkça gösterdi. Ve onların en şereflisi olan bizleri, yine merhameti ile ebedi cennetlere davet etti.
Fakat en düz yolda bile şaşıran insanoğlu, cennete ulaşmak için takip edeceği yolu bilemiyordu. Çünkü o mukaddes yol, sadece peygamberlere bildirilmişti. Merhametli Rabbimiz, bunun için Hz. Adem’le başlayıp, onlara her asırda peygamber gönderdi. Sayıları yüz bini aşan bu elçiler, Peygamber Efendimizle sona erene kadar, o kıymetli yolculara doğrularla yanlışları göstermeye çalıştı. Ve o cennete ulaşmanın sadece Allah’ı bulup, onu razı etmekle mümkün olduğunu, bunun için gerekenleri tarif etti.
Fakat peygamberlik vazifesi ağırdı. Onlar bu vazife için herhangi bir ücret veya sevap beklemese de, çileler ve işkenceler onları bekliyordu. Bu yüzden pek çok peygamber taşa tutuldu, birçoğu yaralandı, bir kısmı da hayatını bu yolda kaybederek şehit düştü.
Elinizdeki kitapta o yüce peygamberlerin zorlu hayatlarından kesitler bulacaksınız.
Bu kitabı okurken ister istemez düşüneceksiniz: Günümüzde yaşananlar, peygamberler tarihinde yaşanan olaylara benziyor mu? Pandemi-Koronavirüs benzeri olaylar, peygamberler tarihinde yaşandı mı?

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786057660251

Ebatları: 13.5x21 cm

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Tarihi: ARALIK 2020

Kapak Türü: Karton Kapak

Kağıt Türü: Kitap Kağıdı

Yazarın Eserleri

İMDAT AŞIK OLDUM!
PEYGAMBERİMİZİN MUCİZELERİ
BİR GÜNDE DEVRİALEM
Allahı Bildiren Bilmeceler
Gençler İçin Peygamberler Tarihi